Witajcie kochane przedszkolaki !

Dziś zaczniemy od zabawy ze śpiewem " Jestem muzykantem "  link

Zabawa „Rulony”

Dziecko otrzymuje jedną stronę z gazety lub dużą chustę. Leży na brzuchu, ręce wyciąga do przodu, dłonie trzyma na gazecie, chuście. Na hasło „Zwijamy rulon” podnosi ramiona, łokcie i dłonią stara się zwinąć gazetę, chustę w rulon.

Ćwiczenie powtarzamy 4–5 razy.

"Orkiestra "

Bum, bum, bum !

Tra,ta,ta,

w naszym domu

wciąż ktoś gra.

Antek dudni na puzonie,

naśladując wściekłe słonie,

Franek w trąbę dziko dmie,

musisz słuchać, chcesz czy nie.

Stryj Ignacy na pianinie

brzdąka gamę co godzinę.

Rock and rolla na cymbałkach

wystukuje ciocia Alka.

Ja koncerty daję w przerwach,

po mistrzowsku gram na nerwach.

Pytania :

Kim jest muzyczna rodzina?

Na jakich instrumentach grają jej członkowie?

Co to znaczy " grać komuś na nerwach"?

Praca plastyczna "Grzechotki " wzór

Dzieci bawią się pojemniczkami, wsypują różne ziarna, badają jaki dźwięk wydaje grzechotka, czy dźwięki są różne, na koniec wybierają jeden rodzaj wkładu. Rodzic  pomaga dziecku zamknąć grzechotkę za pomocą zakrętki oklejonej taśmą dwustronną. Grzechotki można ozdobić w dowolny sposób np. kolorowymi paskami wyciętymi z samoprzylepnego papieru kolorowego.

Materiały :

• buteleczki plastikowe (Actimel)
  • zakrętki
  • Taśma dwustronna
  • ryż, fasola, groch, kasza itp.
  • papier kolorowy samoprzylepny
  • nożyczki

Koniecznie wysyłajcie zdjęcia swoich instrumentów .

Wykonajcie proszę zadania które znajdują się w karcie pracy poniżej

Karta pracy

Miłego dnia :)