Witam Was bardzo serdecznie !!!

Na początek zagadki „Co to? Kto to?”

Może być dęty, może być i strunowy,

ważne, aby był do gry gotowy.

Piękne dźwięki nam wygrywa,

z nim piękna muzyka jest możliwa. (instrument muzyczny)

Jest to zespół niemały,

mogą w nim być skrzypce, a nawet organy.

Gdy wszyscy razem zaczynają grać,

to aż publiczność chce z foteli wstać. (orkiestra)

Zna go każde w przedszkolu dziecko,

zawsze stoi przed swoją orkiestrą

i porusza drewnianą pałeczką. (dyrygent)

Dyrygenta wszyscy się słuchają,

tylko na nią patrzeć mają.

Dzięki tej drewnianej pałeczce

wszystko uda się w każdej pioseneczce. (batuta)

Trochę się poruszamy przy zabawie muzyczno - ruchowej "Głowa, ramiona, kolona, pięty" link

Słuchanie bajki „W krainie dźwięków”:

Dawno, dawno temu, w Zaczarowanej Krainie mieszkali dziewczynka i chłopiec. Ona miała na imię Małgosia, a on Jaś. W krainie tej wszędzie rozbrzmiewały dźwięki muzyki, po niebie tańczyły kolorowe nutki,a wszystkie domy były zamykane i otwierane przy pomocy wiolinowych kluczy. Dorośli w tej krainie całymi dniami grali na instrumentach i śpiewali, a dzieci całymi dniami słuchały muzyki i tańczyły. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi. Pewnego dnia do krainy przybył Czarodziej. Był zły i zazdrosny, że wszyscy dobrze się tu bawią i potrafią grać na instrumentach. Ponieważ sam nie potrafił na niczym grać,- ukradł wszystkie instrumenty z Zaczarowanej Krainy. W ciągu kilku minut zrobiło się smutno i cicho. Żaden instrument nie zadźwięczał, nikt nie miał ochoty tańczyć ani śpiewać. Wszyscy chodzili pochmurni, źli i smutni. Małgosia i Jaś wyruszyli do Czarodzieja i zaproponowali, że nauczą go grać w zamian za zwrot instrumentów. Czarodziej pokazał dzieciom tajemniczy zapis i obiecał, że gdy pomogą go odczytać - odda im instrumenty.

Posłuchajcie piosenki "Muzyczna niedziela"  link

Pokoloruj kliknij do wyboru kliknij

Na koniec zapraszam do obejrzenia bajki Skąd ten dźwięk

Powodzenia