Bezpieczeństwo i wygoda

slogan image 4Posiadamy duże, nowoczesne i atrakcyjne sale, urządzone zgodnie z potrzebami dzieci w różnym wieku. Każda z sal posiada własną toaletę, do której dzieci mają nieograniczony dostęp. 

Zdrowie na talerzu

slogan image 5Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowywane są pyszne, domowe posiłki odpowiednio zbilansowane oraz uwzględniające potrzeby dietetyczne dzieci. 

Nauka przez zabawę

slogan image 1Stale rozszerzamy i bogacimy repertuar form i metod pracy z dziećmi dbajac o to aby przede wszystkim ucząc się dobrze się bawiły. 

   DRODZY RODZICE

     Pójście do przedszkola, to jeden z przełomowych momentów w życiu dziecka. Po raz pierwszy znajdzie się ono poza domem na kilka godzin, pozbawione towarzystwa rodziców. Wiele maluchów szybko akceptuje nową sytuację i łatwo przyzwyczaja się do nowych warunków. Czasem jednak adaptacja w przedszkolu trwa nieco dłużej. Adaptacja przedszkolna i czas jej trwania uzależniona jest między innymi od usposobienia dziecka. Nie należy jednak kierować się zachowaniem malucha w domu, gdyż nie zawsze odzwierciedla ono jego faktyczny charakter. Dzieci, które są ruchliwe,  śmiałe i wesołe w towarzystwie bliskich, w nowej sytuacji mogą być nieśmiałe, płaczliwe i wycofane. Rolą rodziców jest zapewnieniu dziecku wsparcia i otuchy.

     Adaptacja w przedszkolu przebiegnie szybciej, jeśli dziecko upewni się, że znajduje się w placówce tylko przez jakiś czas w ciągu dnia. Niezwykle ważne jest złożenie obietnicy, że odbierze się pociechę o określonej godzinie i jej dotrzymanie. Spóźnienie lub pozostawienie malucha na dłużej może skończyć się traumą i niechęcią do dalszego pobytu w placówce.

     Trudna adaptacja dziecka w przedszkolu może wynikać z długiego procesu rozstawania się w sali. Rodzice powinni starać się jak najszybciej odejść, wcześniej okazując uczucia maluchowi i potwierdzając godzinę przybycia. Długie uściski i przytulania nie są dobre dla dziecka, gdyż finalnie sprawiają mu jeszcze większą przykrość.

     Płacz malucha jest rzeczą normalną podczas rozstania z bliskimi. Rodzice nie powinni rezygnować z pozostawienia pociechy w przedszkolu, nawet jeśli jej rozpacz wydaje się niemożliwa do zniesienia. Maluch szybko zorientuje się, że w ten sposób może wpływać na mamę lub tatę i zacznie stosować tego typu rozwiązania za każdym razem.

     Proces adaptacji trzylatka w dużej mierze wynika z jego kontaktów z rodzicami oraz dotychczasową stycznością z rówieśnikami. Jeśli była ona niewielka, a opiekunowie wykazywali się wobec dziecka nadopiekuńczością, maluch może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajanie się do nowych warunków.

     Czas trwania adaptacji dziecka w przedszkolu jest kwestią indywidualną, uzależnioną od fazy rozwoju, w której znajduje się dziecko. U niektórych może potrwać kilka dni, u innych kilka tygodni. Ważne, aby w żaden sposób nie przymuszać pociechy ani nie wywierać na niej presji. Codzienny płacz w przedszkolu z dużym prawdopodobieństwem  będzie działał stresująco na rodziców, ale należy pamiętać, że dziecko samo powinno przyzwyczaić się do nowej sytuacji.

Drodzy rodzice w razie pilnej potrzeby kontaktu indywidualnego z nauczycielką, proszę o wywołanie mnie przez domofon.