Dzień dobry, dzień dobry zapraszam na gimnastykę tutaj a może tak jeszcze raz tutaj super było prawda?

Dzisiaj będziemy bawić się w gimnastykę, dlatego proszę abyście miały na sobie wygodne ubrania.

1. Posłuchajcie wiersza pt. : "Gimnastyka, gimnastyka - chcesz być zdrowy - nie unikaj"

Rozgrzewamy całe ciało,

żeby zwinnie pracowało.

Krótki bieg, a potem marsz

i już więcej werwy masz.

Siady, skłony i podskoki

i wymachy rąk na boki.

Pajacyki, pompki, brzuszki

a nożyce zrobią nóżki.

Gimnastyka, gimnastyka

Chcesz być zdrowy - nie unikaj.

- Powiedzcie, jakie rodzaje ćwiczeń zostały wymienione w wierszu?

- Spróbujcie wykonać te ćwiczenia. I co udało się?

2. Teraz kochani zapraszam was do kolejnych ćwiczeń gimnastycznych

- leżenie na plecach i jazda po podłodze,

- ślizganie się na brzuchu po podłodze,

- siedząc, kręcenie się w kółko na pośladkach,

- przeciąganie się i kulenie jak kotek (dziecko leżąc na podłodze wyciąga się szeroko, następnie kuli jak kotek),

3. A teraz zapraszam do zabawy wspólnie z rodzicem

- "Lustro" rodzic wykonuje dowolne miny, dziecko stara się je naśladować. Następnie zmiana ról.

- "Mostek" rodzic robi mostek, dziecko obchodzi go na czworakach przechodzi  pod, nad, dookoła, obok powtarzamy kilka razy, następnie zmiana ról.

- "Kłębek włóczki" dziecko zwija się w kłębek, rodzic stara się je rozwinąć, potem zmiana ról.

- "Siłacze" rodzic i dzieckio siada  naprzeciw siebie i przepychają się stopami.

- Relaks - swobodne oddychanie.

4. Na zakończenie dzisiejszej zabawy zapraszam was do pokolorowania piłki tutaj ( a może przyniesiecie we wtorek swoją pracę? :))