Dzień dobry, zaczynamy wygibasy

1. Zagadki dotykowe "Jak na dłoni"

Rodzic zawiązuje dziecku oczy (szalikiem, apaszką)  i prosi o wyciągnięcie dłoni. Kładąc kolejno na nią watę, kostkę lodu, żel, pianię do golenia ( lub inne rzeczy jakie mają państwo w domu) i zachęca do odgadywania, czym jest "to coś" w dłoni. Nagradza słownie za odwagę i pomysłowość.

2.Ćwiczenia kształtujące świadomość  ciała swojego i drugiej osoby

"Moje - Twoje" - ćwiczenie w parach z rodzicem lub rodzeństwem

dziecko siedzi naprzeciwko rodzica i pokazują u siebie części ciała wymienione przez rodzica.

"Gdzie jest"...? dziecko odszukuje wymienione przez rodzica części ciała z zamkniętymi oczami.

Rodzic czyta wierszyk a dziecko pokazuje części ciała.

Rączki robią: klap, klap, klap

Nóżki tupią: tup, tup, tup

Tutaj swoją główkę mam.

A na brzuszku: bam, bam, bam

Buzia robi: am, am, am

Oczy patrzą tu i tam

Tutaj swoje uszy mam.

A na nosku sobie gram.

3. Kochani a teraz czas na pracę plastyczną "Moja twarz"  tutaj narysujcie proszę oburącz po liniach owal twarzy a następnie dorysujcie kredkami oczy, usta, nos i włosy.

Nadal czekam na wasze prace plastyczne na naszej fb grupie:)

4. Na koniec zapraszam do zabawy przy piosence, którą dobrze znacie piosenka