Bezpieczeństwo i wygoda

slogan image 4Posiadamy duże, nowoczesne i atrakcyjne sale, urządzone zgodnie z potrzebami dzieci w różnym wieku. Każda z sal posiada własną toaletę, do której dzieci mają nieograniczony dostęp. 

Zdrowie na talerzu

slogan image 5Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowywane są pyszne, domowe posiłki odpowiednio zbilansowane oraz uwzględniające potrzeby dietetyczne dzieci. 

Nauka przez zabawę

slogan image 1Stale rozszerzamy i bogacimy repertuar form i metod pracy z dziećmi dbajac o to aby przede wszystkim ucząc się dobrze się bawiły. 

WTOREK 23.06.2020r.-„Wakacje!”-„Nad morzem”.

- Prezentacja: „Nad Morzem Bałtyckim”- „Bałtyckie kurorty”-

https://www.youtube.com/watch?v=zHrZt0TGlq8

- Rozmowa na temat: „Skarby znad morza”- rozpoznawanie przedmiotów znad morza, oznaczenie niektórych miast wyrazami do czytania globalnego, porównywanie odległości za pomocą sznurka.

Mapa Polski:

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/dla-dzieci/228628-mapa-polski

Pokazujemy dziecku przedmioty lub ich zdjęcia (muszelki, piasek, bursztyn, rozgwiazda). Następnie pytamy: Z jakim regionem Polski kojarzą Ci się te przedmioty? Czy znasz jakieś polskie miejscowości leżące nad morzem? Dziecko z pomocą rodzica odnajduje na mapie Gdańsk, Kołobrzeg, Łebę, Ustkę. Następnie sprawdza za pomocą sznurka, do której miejscowości mają najbliżej ze Świdnicy, a do której najdalej. W tym celu porównują długości sznurków.

- „Wyjeżdżam nad morze i pakuję…”- zabawa- technika niedokończonych zdań z powtarzaniem. Rodzic zaczyna zdanie: Wyjeżdżam nad morze i pakuję…., a dziecko je kończy. Stara się przy tym nie tylko wypowiedzieć nazwę przedmiotu, ale też go pokazać ruchem. Dziecko powtarza kolejne nazwy przedmiotów, dodając nowe i pokazując.

- Praca z KP4,s.38- doskonalenie percepcji wzrokowej i zdolności grafomotorycznych, pobudzanie kreatywności.

- Zabawa ruchowa pt. „Pani meduzo, czy mogę przepłynąć przez morze?”- ćwiczenie reakcji na sygnał, doskonalenie percepcji wzrokowej, sprawności i szybkości ruchowej. Rodzic wyznacza za pomocą liny lub sznurka lub skakanki dwa brzegi i staje w morzu i jest meduzą. Dziecko znajduje się na jednym z brzegów i pyta: Pani meduzo, czy mogę przepłynąć morze? Meduza odpowiada: Tak, jeśli masz coś w kolorze…(wymienia kolor). Jeśli dziecko ma coś w podanym kolorze, to wskakuje i spokojnie przepływa przez morze. Jeśli nie ma, to musi dotrzeć do drugiego brzegu tak, aby nie złapała go meduza. Złapane dziecko zostaje meduzą, a zabawa jest kontynuowana.

c.d.WTOREK 23.06.2020r.-„Wakacje!”-„Nad morzem”.

Dzień Taty- przygotowujemy laurkę i składamy życzenia tacie.

https://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/kolorowanki-dla-dzieci/laurki/laurka-na-dzien-taty.html

lub

https://dzidziusiowo.pl/dla-dzieci/prace-plastyczne/2382-prezent-na-dzien-ojca-krawat

lub

http://bystredziecko.pl/laurka-dla-taty-koszula-na-dzien-ojca-szablon/

- „Morze i plaża”- zabawa plastyczna- malowanie farbami na dużych arkuszach papieru.

- „Rytmy”- zabawa motoryczna- układanie wzorów, sekwencji rytmów z kolorowych klocków lub koralików.