Witam!

Tak jak obiecałam, dzisiaj zabawy z wizytówkami i lierkami.

Jeżeli masz wydrukownane wizytówki, o które prosiłam wczoraj przygotuj jeszcze tylko nożyczki i kilka małych klocków (ok. 5 szt.) i włacz przygotowany film. Jeżeli nie masz wydrukowanych wizytówek, nie szkodzi. Oglądnij film i pobaw sie razem z nami a zawsze możesz do niego wrócić jak już uda się wydrukować potrzebne materiały. Na początek proponuję poznane już przez Was w przedszkolu zabawy ale oczywiście nowe wyrazy.

Zabawy z literkami

Do rodziców:

Zabawy z wizytówkami są elementem nauki czytania metodą odimienną wg. Ireny Majchrzak. Sposób wykorzystania wizytówek z imieniem i innych wyrazów oraz lierek (konfetti) zależy jednak tylko od zainteresowania dziecka i Waszej wspólnej kreatywności. Każda zabawa, w której wykorzystacie te materiały, a która sprawia dziecku radość i satysfakcję będzie je przybliżała do osiągnięcia sukcesu na polu naki czytania. Jedna z bardzo lubianych przez dzieci zabawą do której moża wykorzystać wizytówki jest Literkowe bingo.

Każdy gracz otrzymuje jedną wizytówke (na poczatku jest to jego imie ale poźniej może to być jeden z poznanych wyrazów). Na środku wysypujemy konfetti - czyli literki które otrzymalismy przez pocięcie tych wyrazów. W grze może byc wyznaczona jedna osoba, która prowadzi - losuje literki, albo gracze mogą je losowac kolejno. Po wylosowaniu głośno mówimy jaka litera została wylosowana (UWAGA! mówimy głoskę, czyli dźwięk a nie nazwę litery np. by a nie be, fy a nie ef, gy a nie gie) i każdy sprawdza czy ma ją na swojej wizytówce. Jeżeli ma, kładzie na niej klocek. Wygrywa ten gracz, który najszybciej zakryje klockami wszystke swoje literki. Proste prawda? :)