Bezpieczeństwo i wygoda

slogan image 4Posiadamy duże, nowoczesne i atrakcyjne sale, urządzone zgodnie z potrzebami dzieci w różnym wieku. Każda z sal posiada własną toaletę, do której dzieci mają nieograniczony dostęp. 

Zdrowie na talerzu

slogan image 5Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowywane są pyszne, domowe posiłki odpowiednio zbilansowane oraz uwzględniające potrzeby dietetyczne dzieci. 

Nauka przez zabawę

slogan image 1Stale rozszerzamy i bogacimy repertuar form i metod pracy z dziećmi dbajac o to aby przede wszystkim ucząc się dobrze się bawiły. 

Witamy,

zacznijmy dzień od muzycznej rozgrzewki: Wyprawa przez Wielki Kanion.

Powtórzmy sobie nazwy niektórych instrumentów: nazwy instrumentów. Gdzie możemy usłyszeć muzykę? Zastanów się przez chwilę. Filharmonia, opera, koncerty, kościoły, szkoła muzyczna, radio, internet, itd. Brawo! A czy Wy lubicie śpiewać i grać na instrumentach? Napewno znacie takie dziwne uczucie, które pojawia się przed samym występem, wiecie jakie? Jeżeli nie, posłuchaj zagadki:

Dopada cię to chwilę przed występem na scenie,

gdy śpiewasz, grasz na instrumencie lub gdy masz przedstawienie.

Czujesz niepokój przed tym przedsięwzięciem

choć wiesz, że czeka cię miłe przyjęcie.

Gdy ktoś na ciebie patrzy, gdy oglądać cię chce,

to nieprzyjemne uczucie właśnie ogrania cię.

To dziwne uczucie to TREMA. Wiesz jak radzić sobie z tremą? Najlepszym sposobem na walkę z tremą są ćwiczenia oddechowe, posłuchaj wierszyka i wykonuj polecenia ...

Wiem, że to potrafię, wszystko mi się uda, stoję mocno na dwóch nogach, ręce trzymam na udach.

Biorę głęboki wdech nosem, ręce unoszę do góry, wypuszczam ustami powietrze, znikają zwątpienia chmury.

I jeszcze raz wdech nosem i buzią wydech robię, rozluźniam się, czuję się lekko, mam już wiarę w sobie.

Jeżeli czujecie tremę przed nagraniem naszego filmiku z wierszykiem, napewno takie ćwiczenia oddechowe Wam pomogą. Do dzieła!

KOCHANI !! Już za parę dni z niektórymi z Was spotkamy się w przedszkolu, czekamy na Was :) Z resztą dzieci będziemy nadal "spotykać" się na stronie przedszkola i naszym FB. Piszcie co u Was, co porabiacie i czy tęsknicie ;)

Zapraszam Was na krótkie opowiadanie o powrocie do przedszkola - przedszkole