DATA ŚNIADANIE II ŚNIADANIE OBIAD

17.06.18.

Poniedziałek

Chleb pszen.-żyt z masłem, schab pieczony, pomidor, kawa zbożowa z mlekiem (1,2)

Bagietka pszenna z masłem, serem żółtym salami, ogórkiem zielonym, herbata owocowa, mleko, jabłko, (1,2) Kapuśniak z kiszonej kapusty na żeberkach, makaron zapiekany ze szpinakiem z cebulką i kiełbaską, mięta z cytryną. (1,3,6)

18.06.18.

Wtorek

Płatki jaglane na mleku, chleb graham z masłem, dżem niskosłodzony, herbata z cytryną, marchewka na zgryz (1,2,3) Chałka drożdżowa z masłem, kawa zbożowa z mlekiem, jabłko (1,2,3) Zupa wiosenna z warzywami na wywarze z kurcząt z wolno rosnących, zabielana śmietaną, ryż uncle ben’s z mięsem (filet z indyka) w sosie pomidorowym, kompot, (1,2,6)
19.06.18. Środa Chleb słonecznikowo-sezamowy z masłem, tuńczyk z jajkiem, majonezem i porem, kakao (1,2,4,8) Chleb pszen.-żyt z masłem, kiełbasa sucha z fileta 98%, papryka czerwona, herbata z miodem, mleko (1,2) Zupa koperkowa z zacierkami na wywarze z warzyw, gulasz z szynki, ziemniaki, marchewka z jabłkiem i miodem, nap owocowy (1,2,3,6)

24.06.18.

Poniedziałek

Chleb pszen.-żyt. z masłem, ser żółty gouda, sałata masłowa, kawa zbożowa z mlekiem (1,2) Bagietka pszenna z masłem, wiejska szynka, pomidor malinowy, herbata z miodem, mleko, jabłko (1,2) Krupnik z kaszą jęczmienną z warzywami i ziemniakami, ryż zapiekany z jabłkami, cynamonem i śmietaną, mięta z cytryną. (1,2,6)

25.06.18.

Wtorek

Płatki owsiane na mlekuchleb razowy z masłem, miód, marchewka na zgryz, (1,2,3)

Kisiel naturalny z miksowanych owoców, herbatnik, jabłko (1,2,3) Zupa pomidorowa na rosole z makaronem, schab w sosie chrzanowo-śmietanowym, ziemniaki, sałata z jogurtem, kompot, (1,2,3,6)
26.06.18. Środa Chleb słonecznikowo-sezamowy z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, kakao, jabłko (1,2,3,8) Jogurt naturalny ze świeżymi truskawkami, chleb pszen.-żyt z masłem, woda (1,2) Zupa neapolitańska z kaszą manną na wywarze z warzyw, filet z kurczak w przyprawach, ziemniaki z koperkiem, sałatka ze świeżych ogórków z natką i czosnkiem, herbata owocowa (1,2,6)

27.06.18.

Czwartek

Chleb graham z masłem, pasta z makreli, pomidorami i natką pietruszki, mleko (1,2,4)

Bułka drożdżowa z owocami, kakao, banan, (1,2,3)

Zupa ogórkowa na wywarze mięsnym z warzywami zabielana śmietaną, klopsy w sosie koperkowym, kasza jęczmienna, marchewka z selerem i jabłkiem, mięta z cytryną (1,2,3,6)

28.06.18.

Piątek

Chleb pszen.-żyt. z masłemtwarożek ze śmietaną i rzodkiewką, kawa zbożowa z mlekiem, (1,2)

Bagietka pszenna z masłem, szynka wiejska gotowana, pomidor, herbata z miodem, mleko, jabłko (1,2)

Kapuśniak z młodej kapusty z warzywami i ziemniakami, racuchy drożdżowe z jabłkami, z cukrem pudrem, mięta z cytryną, (1,2,3,6)

Uwaga: ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe - legenda powyżej jadłospisu.

Woda do picia między posiłkami.

Mleko, herbaty i napoje słodzone cukrem do 10 g / 250 ml

Uwaga: ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Woda do picia między posiłkami.

Mleko, napoje mleczne, herbaty i napoje słodzone cukrem do 10 g / 250 ml.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową.
Czysta woda do picia między posiłkami
Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Drogi Rodzicu (Opiekunie)!

W naszej kuchni używane są produkty zawierające alergeny pokarmowe i

produkty powodujące nietolerancje pokarmowe, w tym produkty zawierające

„ŚLADOWE ILOŚCI ALERGENÓW” lub „MOGĄCE ZAWIERAĆ ALERGENY”

wymienione w tabeli poniżej:

Lp. Alergen wg rozporządzenia Produkty
1 ZBOŻA ZAWIERAJĄCE GLUTEN

mąka pszenna, płatki owsiane, kukurydziane, kasza manna, kuskus, kasza jęczmienna, makaron, bułka tarta, kawa inka, groszek ptysiowy, grzanki, biszkopty, pieczywo białe pszenne, żytnie, bułka pszenna, otręby, ciasta, kisiel, rodzynki

2 MLEKO mleko, masło, jogurt, ser, twaróg – ser biały, margaryna, śmietana, maślanka, kefir, kisiel, budyń, wędlina,
3 JAJA jaja, biszkopty, wypieki, ciastka, makaron jajeczny
4 RYBY ryby surowe – mrożone, przetworzone – konserwy rybne: tuńczyk w oleju, makrela w pomidorach i w oleju, łosoś w pomidorach i oleju
5 SOJA grzanki
6 SELER seler jako korzeń i łodyga, wędlina
7 GORCZYCA musztarda, wędlina, produkty mięsne, przyprawa Carry, mieszanki przypraw
8 NASIONA SEZAMU ziarno sezamowe, masło sezamowe, bułki, wypieki, płatki śniadaniowe, desery, rodzynki
9 SKORUPIAKI BRAK
10 ORZECHY krem orzechowy do smarowania pieczywa, bakalie, desery, wypieki, ciasta, wiórki kokosowe
11 DWUTLENEK SIARKI

owoce suszone – w szczególności te, które muszą zachować jasny kolor, np. morela

12 ŁUBINY BRAK
13 ORZESZKI ZIEMNE masło arachidowe, bakalie
14 MIĘCZAKI BRAK

Wykaz produktów jest aktualizowany na bieżąco.