DATA ŚNIADANIE II ŚNIADANIE OBIAD

02.01.18

Chleb graham z masłem, serem żółtym, pomidor, kakao (1,2)

Bagietka z masłem kiełbasa krakowska , ogórkiem konserwowym, herbata z miodem, banan (1,2)

Zupa pomidorowa z makaronem, pierogi leniwe z masłem i cukrem, herbata owocowa (1,2,3,6)

03.01.18

Środa

Chleb słonecznikowy z masłem, tuńczyk z jajkiem, majonezem i szczypiorkiem kawa z mlekiem (1,2,3,4)

Chleb z masłem, szynka delikatesowa, papryka, herbata z miodem, mandarynka (1,2)

Zupa wiosenna, gulasz z szynki, kaszą jęczmienną, sur z kapusty pekińskiej, nap owocowy (1,2,6)

04.01.18

Czwartek

Chleb graham z masłem, parówki z szynki, ketchup, kakao (1,2,3,4)

Bułka z masłem, kisiel owocowy, jabłko (1,2) Zupa ogórkowa, ryż z kurczakiem, brokułem i warzywami, kompot (1,2,6)

05.01.18

Piątek

Chleb z masłem, twarożek z cebulką i śmietaną, kawa z mlekiem (1,2)

Bagietka z masłem, szynkówka, pomidor, herbata z miodem, jabłko (1,2) Zupa neapolitańska, filet z morszczuka, ziemniaki, sur kapusta kiszona, nap owocowy (1,2,6)

08.01.18

Poniedziałek

Bagietka z masłem, serem żółtym, pomidorem, kakao (1,2) Chleb przen.-żyt. z masłem, szynka wędzona staropolska, papryka, herbata z miodem, jabłko (1,2) Barszcz biały z jajkiem, ryż w polewie jogurtowej z truskawkami, nap owocowy (1,2,6)

09.01.18

Kasza kukurydziana na mleku, chleb graham z masłem, dżemem (1,2)

Bagietka z masłem, szynka konserwowa, sałata zielona, herbata z miodem, banan (1,2)

Krupnik z zieleniną, schab duszony w sosie chrzanowym, ziemniaki, buraczki, mięta z cytryną, (1,2,6)

10.01.18

Środa

Chleb słonecznikowy z masłem, pasta z makreli wędzonej z cebulką, kakao (1,2,3,4) Bagietka z masłem, jogurt owocowy, herbata z miodem,  (1,2,3) Zupa jarzynowa, makaron zapiekany ze szpinakiem z kiełbaską, nap owocowy (1,2,3,6)

11.01.18

Czwartek

Chleb graham z masłem, serem żółtym, pomidorem i szczypiorkiem, kawa z mlekiem (1,2,3,6) Bułka z masłem, kiełbasa szynkowa, rzodkiewka, herbata z miodem, jabłko (1,2) Kapuśniak na żeberkach, kotlet mielony z indyka, ziemniaki, sur z kapusty czerwonej z jabłkiem, kompot (1,2,3,6)

12.01.18

Piątek

Chleb pszen.-żyt z masłem, pasztet pieczony, ogórek kiszony,  kakao (1,2) Rogalik drożdżowy z jabłkiem, herbata z miodem Zupa ryżowa, filet z morszczuka smażony po grecku w pomidorach z warzywami, ziemniaki, nap owocowy (1,2,3,4,6)

Uwaga: ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Czysta woda do picia między posiłkami.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową.
Czysta woda do picia między posiłkami
Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Drogi Rodzicu (Opiekunie)!

W naszej kuchni używane są produkty zawierające alergeny pokarmowe i

produkty powodujące nietolerancje pokarmowe, w tym produkty zawierające

„ŚLADOWE ILOŚCI ALERGENÓW” lub „MOGĄCE ZAWIERAĆ ALERGENY”

wymienione w tabeli poniżej:

Lp. Alergen wg rozporządzenia Produkty
1 ZBOŻA ZAWIERAJĄCE GLUTEN

mąka pszenna, płatki owsiane, kukurydziane, kasza manna, kuskus, kasza jęczmienna, makaron, bułka tarta, kawa inka, groszek ptysiowy, grzanki, biszkopty, pieczywo białe pszenne, żytnie, bułka pszenna, otręby, ciasta, kisiel, rodzynki

2 MLEKO mleko, masło, jogurt, ser, twaróg – ser biały, margaryna, śmietana, maślanka, kefir, kisiel, budyń, wędlina,
3 JAJA jaja, biszkopty, wypieki, ciastka, makaron jajeczny
4 RYBY ryby surowe – mrożone, przetworzone – konserwy rybne: tuńczyk w oleju, makrela w pomidorach i w oleju, łosoś w pomidorach i oleju
5 SOJA grzanki
6 SELER seler jako korzeń i łodyga, wędlina
7 GORCZYCA musztarda, wędlina, produkty mięsne, przyprawa Carry, mieszanki przypraw
8 NASIONA SEZAMU ziarno sezamowe, masło sezamowe, bułki, wypieki, płatki śniadaniowe, desery, rodzynki
9 SKORUPIAKI BRAK
10 ORZECHY krem orzechowy do smarowania pieczywa, bakalie, desery, wypieki, ciasta, wiórki kokosowe
11 DWUTLENEK SIARKI

owoce suszone – w szczególności te, które muszą zachować jasny kolor, np. morela

12 ŁUBINY BRAK
13 ORZESZKI ZIEMNE masło arachidowe, bakalie
14 MIĘCZAKI BRAK

Wykaz produktów jest aktualizowany na bieżąco.