DATA ŚNIADANIE II ŚNIADANIE OBIAD

16.09.19

Poniedziałek

Chleb pszenno-żytni z masłem, szynka wędzona, pomidor, kakao (1,2)

Bagietka pszenna z masłem, ser żółty, pomidor, herbata z miodem, winogron, (1,2)

Żurek z kiełbaską, jajkiem i warzywami, zabielany śmietaną, naleśniki z serem białym w polewie śmietankowej z cynamonem, nap owocowy. (1,2,3,6)

17.09.19

Wtorek

Makaron ryżowy na mleku, chleb graham z masłem, miodem lipowy, marchewka, woda (1,2,3) Bagietka pszenna z masłem, serek biały z papryką czerwoną, herbata z miodem, śliwka (1,2) Zupa kalafiorowa z zacierkami na wywarze mięsnym zabielana śmietaną, filet z kurczaka w przyprawach, ziemniaki, mizeria z ogórków ze śmietaną i koperkiem, kompot, (1,2,6)

18.09.19

Środa

Chleb słonecznikowy z masłem, pasta z sera żółtego i szynki, ogórkiem zielonym, kawa z mlekiem (1,2,8)

Rogalik drożdżowa z serkiem waniliowymbawarka, jabłko (1,2,3)

Zupa neapolitańska z kaszką manną na rosole z warzywami, zapiekane gołąbki z mięsem, ryżem w sosie pomidorowym, nap owocowy (1,2,6)

19.09.19

Czwartek

Chleb graham z masłem, makrela w pomidorach ze szczypiorkiem, kakao (1,2,4) Jogurt owocowy Jogobella, bagietka pszenna z masłem, herbata owocowa, banan, (1,2,3)

Rosół z warzywami i makaronem,

potrawka z kurczaka zabielana śmietaną, ziemniaki, marchewka z jabłkiem, kompot. (1,2,3,6)

20.09.19

Piątek

Chleb pszenno-żytni z masłem, twarożek ze śmietaną i wanilią, kakao. (1,2) Bagietka pszenna z masłem, kiełbasa żywiecka z indyka, ogórek kiszony, bawarka, jabłko (1,2) Zupa pomidorowa z makaronem na rosole z warzywami, zabielana śmietaną, ryż w polewie śmietankowo-truskawkowej, mięta z cytryną, (1,2,3,6)

23.09.19

Poniedziałek

Bagietka pszenna z masłem pasta z sera żółtego i jajek, ketchup, herbata z miodem (1,2) Chleb pszenno-żytni z masłem, szynka sucha z fileta, ogórek zielony, kakao, winogron (1,2)

Zupa jarzynowa z ziemniakami na wywarze mięsno-warzywnym

makaron z spaghetti z mięsem w sosie pomidorowym, mięta z cytryną (1,2,6)

24.09.19

Wtorek

Płatki jaglane na mleku

chleb graham z masłem dżemem niskosłodzonym, woda (1,2)

Chleb pszenno-żytni z masłem, serem żółtym, pomidorem, herbata z miodem, jabłko (1,2) Zupa ogórkowa z zacierkami na wywarze mięso-warzywnym zabielana śmietaną, kotlet schabowy, ziemniaki, surówka z buraczków czerwonych, kompot owocowy (1,2,3,6)

25.09.19

Środa

Chleb słonecznikowy z masłem , pasta z tuńczyka z jajkiem, majonezem i szczypiorkiem kakao (1,2,3,4,8) Herbatnik wieloziarnisty, kisiel owocowy brzoskwiniowy, woda (1,2) Krupnik z kaszą jęczmienną na wywarze mięsnym z warzywami, fasolka po bretońsku w sosie pomidorowym z kiełbaską, chleb pszenno-żytni, napój owocowy (1,2,4,6)

26.09.19

Czwartek

Chleb graham, jajecznica na maśle z cebulką, kawa z mlekiem (1,2,3) Koktajl truskawkowo - bananowy, bagietka pszenna z masłem, woda (1,2) Kapuśniak z kiszonej kapusty z warzywami na żeberkach, filet z indyka w sosie śmietanowym z brokułem, makaron penny, mięta z cytryną (1,2,3,6)

27.09.19

Piątek

Chleb pszenno-żytni z masłem, twarożek ze szczypiorkiem i śmietaną, herbata z miodem (1,2,) Bagietka pszenna z masłem, szynka delikatesowa, rzodkiewka, kakao, jabłko (1,2) Zupa koperkowa z ryżem na wywarze mięsnym z warzywami, zabielana śmietaną, filet z morszczuka pieczony pod szpinakiem, ziemniaki, mięta z cytryną (1,2,3,4,6)

Uwaga: ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Woda do picia między posiłkami.

Mleko, napoje mleczne, herbaty i napoje słodzone cukrem do 10 g / 250 ml.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową.
Czysta woda do picia między posiłkami
Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Drogi Rodzicu (Opiekunie)!

W naszej kuchni używane są produkty zawierające alergeny pokarmowe i

produkty powodujące nietolerancje pokarmowe, w tym produkty zawierające

„ŚLADOWE ILOŚCI ALERGENÓW” lub „MOGĄCE ZAWIERAĆ ALERGENY”

wymienione w tabeli poniżej:

Lp. Alergen wg rozporządzenia Produkty
1 ZBOŻA ZAWIERAJĄCE GLUTEN

mąka pszenna, płatki owsiane, kukurydziane, kasza manna, kuskus, kasza jęczmienna, makaron, bułka tarta, kawa inka, groszek ptysiowy, grzanki, biszkopty, pieczywo białe pszenne, żytnie, bułka pszenna, otręby, ciasta, kisiel, rodzynki

2 MLEKO mleko, masło, jogurt, ser, twaróg – ser biały, margaryna, śmietana, maślanka, kefir, kisiel, budyń, wędlina,
3 JAJA jaja, biszkopty, wypieki, ciastka, makaron jajeczny
4 RYBY ryby surowe – mrożone, przetworzone – konserwy rybne: tuńczyk w oleju, makrela w pomidorach i w oleju, łosoś w pomidorach i oleju
5 SOJA grzanki
6 SELER seler jako korzeń i łodyga, wędlina
7 GORCZYCA musztarda, wędlina, produkty mięsne, przyprawa Carry, mieszanki przypraw
8 NASIONA SEZAMU ziarno sezamowe, masło sezamowe, bułki, wypieki, płatki śniadaniowe, desery, rodzynki
9 SKORUPIAKI BRAK
10 ORZECHY krem orzechowy do smarowania pieczywa, bakalie, desery, wypieki, ciasta, wiórki kokosowe
11 DWUTLENEK SIARKI

owoce suszone – w szczególności te, które muszą zachować jasny kolor, np. morela

12 ŁUBINY BRAK
13 ORZESZKI ZIEMNE masło arachidowe, bakalie
14 MIĘCZAKI BRAK

Wykaz produktów jest aktualizowany na bieżąco.