DATA ŚNIADANIE II ŚNIADANIE OBIAD

25.03.19.

Poniedziałek

Bagietka pszenna z masłem, serem żółtym, pomidorem, kakao (1,2) Chleb przen.-żyto z masłem, szynka wędzona staropolska, papryka, herbata z miodem, jabłko (1,2) Zupa ogórkowa zbielana z ziemniakami, ryż zapiekany z jabłkami, śmietaną i cynamonem, herbata owocowa z sokiem (1,2,6)

26.03.19.

Wtorek

Płatki owsiane na mleku, chleb graham z masłem, dżemem niskosłodzonym- morelowym (1,2) Bagietka pszenna z masłem, szynka delikatesowa, rzodkiewka, herbata z miodem, banan (1,2) Zupa grochowa z makaronem, schab duszony w sosie chrzanowo-śmietanowym, ziemniaki, buraczki, mięta z cytryną, (1,2,3,6)

27.03.19.

Środa

Chleb słonecznikowy, jajecznica na maśle ze szczypiorkiem, kakao (1,2,3,8) Herbatniki pełnoziarnisty, jogurt owocowy Jogobella (1,2,3,8)

Zupa kapuśniak z kiszonej kapusty na żeberkach, filet z piersi kurczaka w przyprawach, ziemniaki, marchewka z jabłkiem, herbata owocowa (1,2,6)

28.03.19.

Czwartek

Chleb graham z masłem, makrela w pomidorach z cebulką, kawa z mlekiem (1,2,4) Bułka z masłem, kiełbasa szynkowa extra, sałata masłowa, herbata z miodem, jabłko (1,2) Krupnik kaszy jęczmiennej z zieleniną, makaron z filetem z indyka w sosie brokułowo-śmietanowym, kompot jabłkowy (1,2,3,6)

29.03.19.

Piątek

Chleb przen.-żyt. z masłem, jajko w majonezie z kukurydzą i ogórkiem kiszonym, kakao (1,2) Bagietka z masłem, pasztet pieczony z gęsią, pomidor, herbata z miodem, jabłko (1,2,3,6)

Zupa kalafiorowa z zacierką, morszczuk po grecku smażony w warzywach w sosie pomidorowym, ziemniaki, mięta (1,2,3,4,6)

01.04.19.

Poniedziałek

Chleb przen.-żyt. z masłem szynka od zawsze ogórek zielony, kawa z mlekiem (1,2) Bagietka z masłem, serem żółtym, pomidorem, herbata z miodem i cukrem (1,2) Zupa jarzynowa zabielana z ziemniakami, makaron z serem, masłem i cukrem, herbata owocowa (1,2,3,6)
02.04.19. Wtorek Płatki ryżowe na mleku chleb graham z masłem miodem lipowym (1,2) Bagietka z masłem, szynka tradycyjną, papryka czerwona, herbata z miodem i cukrem, banan (1,2) Zupa barszcz czerwony zabielany, risotto (ryż, filet z kurczaka, kukurydza, brokuł, cebula, marchewka), kompot truskawkowy (1,2,3,6)

03.04.19.

Środa

Chleb słonecznikowy z masłem, pastą z tuńczyka z jajkiem i majonezem, kakao (1,2,3,4,8)

Herbatnik maślany, kisiel naturalny z musu brzoskwiniowego, (1,2,3) Zupa neapolitańska z kaszą manną, fasolka po bretońsku z kiełbaską w sosie pomidorowym, chleb, kompot owocowy (1,2,6)

04.04.19.

czwartek

Chleb graham z masłem, parówka z szynki na gorąco, ketchup, kawa z mlekiem (1,2,6) Bułeczka pszenna z masłem, kiełbasa krakowska, ogórek, herbata z miodem, jabłko (1,2)

Zupa z soczewicy czerwonej z makaronem drobnym, kotlet mielony z indyka, ziemniaki, marchewka z groszkiem, sok owocowy (1,2,3,6)

05.04.19.

Piątek

Chleb przen.-żyt. z masłem, twarożek ze śmietaną, szczypiorkiem, kakao (1,2) Chałka drożdżowa z masłem, herbata z miodem, jabłko (1,2) Zupa szpinakowa zabielana z ryżem i jajkiem, filet z morszczuka smażony, ziemniaki, kapusta kiszona z marchewką, mięta z cytryną (1,2,3,4,6)

Uwaga: ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Woda do picia między posiłkami.

Mleko, napoje mleczne, herbaty i napoje słodzone cukrem do 10 g / 250 ml.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową.
Czysta woda do picia między posiłkami
Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Drogi Rodzicu (Opiekunie)!

W naszej kuchni używane są produkty zawierające alergeny pokarmowe i

produkty powodujące nietolerancje pokarmowe, w tym produkty zawierające

„ŚLADOWE ILOŚCI ALERGENÓW” lub „MOGĄCE ZAWIERAĆ ALERGENY”

wymienione w tabeli poniżej:

Lp. Alergen wg rozporządzenia Produkty
1 ZBOŻA ZAWIERAJĄCE GLUTEN

mąka pszenna, płatki owsiane, kukurydziane, kasza manna, kuskus, kasza jęczmienna, makaron, bułka tarta, kawa inka, groszek ptysiowy, grzanki, biszkopty, pieczywo białe pszenne, żytnie, bułka pszenna, otręby, ciasta, kisiel, rodzynki

2 MLEKO mleko, masło, jogurt, ser, twaróg – ser biały, margaryna, śmietana, maślanka, kefir, kisiel, budyń, wędlina,
3 JAJA jaja, biszkopty, wypieki, ciastka, makaron jajeczny
4 RYBY ryby surowe – mrożone, przetworzone – konserwy rybne: tuńczyk w oleju, makrela w pomidorach i w oleju, łosoś w pomidorach i oleju
5 SOJA grzanki
6 SELER seler jako korzeń i łodyga, wędlina
7 GORCZYCA musztarda, wędlina, produkty mięsne, przyprawa Carry, mieszanki przypraw
8 NASIONA SEZAMU ziarno sezamowe, masło sezamowe, bułki, wypieki, płatki śniadaniowe, desery, rodzynki
9 SKORUPIAKI BRAK
10 ORZECHY krem orzechowy do smarowania pieczywa, bakalie, desery, wypieki, ciasta, wiórki kokosowe
11 DWUTLENEK SIARKI

owoce suszone – w szczególności te, które muszą zachować jasny kolor, np. morela

12 ŁUBINY BRAK
13 ORZESZKI ZIEMNE masło arachidowe, bakalie
14 MIĘCZAKI BRAK

Wykaz produktów jest aktualizowany na bieżąco.