DATA ŚNIADANIE II ŚNIADANIE OBIAD

20.05.19.

Poniedziałek

Bagietka z masłem szynka wiejska, pomidor, kawa z mlekiem (1,2) Chleb z masłem, serem żółtym Gouda, papryka czerwona, herbata z miodem, banan (1,2) Zupa jarzynowa zabielana śmietaną, zapiekany ryż z jabłkami śmietaną i cynamonem, mięta z cytryną. (1,2,3,6)

21.05.19.

Wtorek

Płatki jaglane na mleku, chleb graham z masłem, miód lipowy, (1,2) Chleb tostowy z masłem, kiełbasa żywiecka, ogórek zielony, herbata z miodem, jabłko (1,2) Zupa pomidorowa z ryżem, zabielana śmietaną, schab w sosie chrzanowym, ziemniaki, marchewka z groszkiem na ciepło, kompot, (1,2,3,6)

22.05.19.

Środa

Chleb słonecznikowy z masłem, pasta z makreli w pomidorach z cebulką, kakao (1,2,3,4,8) Chałka drożdżowa z masłem, herbata z miodem i cytryną, jabłko (1,2,3) Zupa neapolitańska (kasza manna na rosole), filet z kurczaka w przyprawach, ziemniaki z koperkiem, mizeria ze śmietaną, mięta (1,2,6)

23.05.19.

Czwartek

Chleb graham z masłem, kiełbaska śląska na gorąco, ketchup, kawa z mlekiem (1,2,6) Bagietka z masłem, serem żółtym Salami, rzodkiewka, herbata z miodem (1,2) Krupnik z kaszy jęczmiennej, gołąbki z młodą kapustą w sosie pomidorowym, kompot owocowy (1,2,6)

24.05.19.

Piątek

Chleb z masłem, jajecznica na maśle ze szczypiorkiem, kawa z mlekiem (1,2,3) Bagietka z masłem, pasztet pieczony, ogórek kiszony, herbata z miodem (1,2) Zupa szpinakowa z jajkiem, ryżem i śmietaną, morszczuk smażony z warzywami w sosie pomidorowym, ziemniaki, napój owocowy (1,2,3,4,6)

27.05.19.

Poniedziałek

Bagietka z masłem, z jajkiem, kiełbasa sucha, pomidorem, kakao (1,2,3) Chleb pszenno-żytni z masłem, serem żółtym, ogórkiem zielonym, herbata z miodem, jabłko (1,2) Pomidorowa z makaronem, naleśniki z serem w polewie truskawkowej, napój owocowy (1,2,3,6)

28.05.19.

Wtorek

Kasza kukurydziana na mleku, chleb graham z masłem, dżem niskosłodzony, (1,2) Kisiel naturalny z brzoskwiń, herbatnik (1,2) Zupa ryżowa z koperkiem, gulasz wołowy, ziemniaki, surówka z białej kapusty, kompot (1,2,6)

29.05.19.

Środa

Chleb słonecznikowy z masłem, pasta z tuńczyka z jajkiem i majonezem, kawa z mlekiem (1,2,4,8) Bułeczka drożdżowa z serkiem, herbata owocowa, jabłko (1,2,3) Barszcz czerwony zabielany, kotlet mielony, ziemniaki, marchewka z groszkiem na ciepło, nap owocowy (1,2,3,6)

30.05.19.

Czwartek

Chleb graham z masłem, szynka delikatesowa, sałata zielona, kakao (1,2) Grill dla dzieci z okazji dnia dziecka: kiełbaska z grilla, ketchup, chleb, napój owocowy (1,2,6) Zupa ogórkowa zabielana, risotto (ryż brokuł, filet z kurczaka, warzywa, kukurydza) mięta z cytryną (1,2,6)

31.05.19.

Piątek

Bagietka z masłem, twarożek z rzodkiewką, kawa z mlekiem (1,2) Chleb z masłem, pasztet drobiowy, ogórek kiszony, herbata z miodem, jabłko (1,2,3) Zupa kalafiorowa zabielana, morszczuk smażony, ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty z marchewką, sok owocowy, (1,2,3,4,6)

Uwaga: ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Woda do picia między posiłkami.

Mleko, napoje mleczne, herbaty i napoje słodzone cukrem do 10 g / 250 ml.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową.
Czysta woda do picia między posiłkami
Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Drogi Rodzicu (Opiekunie)!

W naszej kuchni używane są produkty zawierające alergeny pokarmowe i

produkty powodujące nietolerancje pokarmowe, w tym produkty zawierające

„ŚLADOWE ILOŚCI ALERGENÓW” lub „MOGĄCE ZAWIERAĆ ALERGENY”

wymienione w tabeli poniżej:

Lp. Alergen wg rozporządzenia Produkty
1 ZBOŻA ZAWIERAJĄCE GLUTEN

mąka pszenna, płatki owsiane, kukurydziane, kasza manna, kuskus, kasza jęczmienna, makaron, bułka tarta, kawa inka, groszek ptysiowy, grzanki, biszkopty, pieczywo białe pszenne, żytnie, bułka pszenna, otręby, ciasta, kisiel, rodzynki

2 MLEKO mleko, masło, jogurt, ser, twaróg – ser biały, margaryna, śmietana, maślanka, kefir, kisiel, budyń, wędlina,
3 JAJA jaja, biszkopty, wypieki, ciastka, makaron jajeczny
4 RYBY ryby surowe – mrożone, przetworzone – konserwy rybne: tuńczyk w oleju, makrela w pomidorach i w oleju, łosoś w pomidorach i oleju
5 SOJA grzanki
6 SELER seler jako korzeń i łodyga, wędlina
7 GORCZYCA musztarda, wędlina, produkty mięsne, przyprawa Carry, mieszanki przypraw
8 NASIONA SEZAMU ziarno sezamowe, masło sezamowe, bułki, wypieki, płatki śniadaniowe, desery, rodzynki
9 SKORUPIAKI BRAK
10 ORZECHY krem orzechowy do smarowania pieczywa, bakalie, desery, wypieki, ciasta, wiórki kokosowe
11 DWUTLENEK SIARKI

owoce suszone – w szczególności te, które muszą zachować jasny kolor, np. morela

12 ŁUBINY BRAK
13 ORZESZKI ZIEMNE masło arachidowe, bakalie
14 MIĘCZAKI BRAK

Wykaz produktów jest aktualizowany na bieżąco.