slogan image 4Posiadamu duże, nowoczesne i atrakcyjne sale, urządzone zgodnie z potrzebami dzieci w różnym wieku. Kazda z sal posiada własna toaletę do której dzieci mają nieograniczony dostęp.

DATA ŚNIADANIE II ŚNIADANIE OBIAD

27.11.17

Poniedziałek

Bagietka z masłem, serem  żółtym, pomidor, kakao (1,2)

Chleb z masłem, kiełbasa żywiecka, ogórek zielony, herbata z cytryną, (1,2)

Zupa ogórkowa z ziemniakami, naleśniki z serem w polewie truskawkowej, kompot, (1,2,3,6)

28.11.17

Wtorek

Makaron na mleku, chleb graham z masłem, dżem owocowy, marchewka (1,2)

Bułka z masłem, polędwica sopocka, papryka czerwona, mandarynka (1,2)

Zupa jarzynowa, gulasz mięsny, kasza jęczmienna, ogórek konserwowy, mięta z cytryną (1,2,6)

29.11.17

Środa

Chleb słonecznikowy z masłem, kiełbaska śląska na gorąco, kawa z mlekiem, (1,2) Jogurt naturalny z owocami, herbatnik, herbata z cytryną,  (1,2)

Kapuśniak na żeberkach, risotto z filetem z kurczaka, kukurydzą, brokułem,marchewką, mięta z cytryną (1,2,6)

30.11.17

Czwartek

Chleb graham z masłem, pasta z makreli wędzonej z cebulką, herbata z miodem (1,2,3,4)

Rogalik drożdżowy z owocami, kakao, jabłko (1,2,3)

Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka, ziemniaki, sur. z pora z jabłkiem, nap owocowy (1,2,3,6)

01.12.17

Piątek

Chleb z masłem, pasztet pieczony, ogórek kiszony, kakao (1,2,3,6)

Bagietka z masłem, szynka drobiowa, papryka czerwona. herbata z cytryną,  jabłko (1,2)

Zupa szczawiowa z jajkiem, ryba pieczona, ziemniaki, kapusta biała z marchewką, kukurydzą, mięta z cytryną (1,2,3,4,6)

04.12.17

Poniedziałek

Bułka z masłem, szynką delikatesowa, pomidor, kakao (1,2) Chleb z masłem, ser żółty, ogórkiem zielonym, herbata z miodem, banan (1,2) Zupa pomidorowa z makaronem, pierogi leniwe z masłem i cukrem, nap owocowy (1,2,3,6)

05.12.17

Wtorek

Płatki owsiane na mleku, chleb graham z masłem, miodem lipowym marchewka na zgryz (1,2)

Bułka z masłem, filet z indyka, papryka czerwona, herbata z miodem, jabłko (1,2)

Zupa grochowa, kotlet mielony, ziemniaki, buraczki z cebulką, kompot (1,2,3,6)

06.12.17

Środa

Chleb słonecznikowy z masłem, parówka śląska na gorąco, ketchup, herbata z miodem (1,2)

Chałka drożdżowa z masłem, kakao, mandarynka (1,2)

Krupnik na rosole, gulasz wołowy, ziemniaki sur z kiszonych ogórków z marchewką, majonezem, nap owocowy. (1,2,6)

07.12.17

Czwartek

Chleb graham z masłem, pasta z tuńczyka z jajkiem, majonezem i natką, kakao, (1,2,3,4) Bułka z masłem, naturalny kisiel brzoskwiniowy, jabłko (1,2) Zupa neapolitańska, łazanki z kiszonej kapusty z kiełbaską, mięta z cytryną. (1,2,3,6)

08.12.17

Piątek

Bułka z masłem, twarożek ze śmietaną i cebulką, kawa z mlekiem, (1,2) Chleb z masłem, pasztetem pieczony, ogórkiem kiszonym, herbata z miodem, jabłko (1,2,3,4) Żurek z kiełbaską i jajkiem, racuchy z jabłkami i cukrem pudrem, sok owocowy, (1,2,3,6)

Uwaga: ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Czysta woda do picia między posiłkami.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową.
Czysta woda do picia między posiłkami
Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Drogi Rodzicu (Opiekunie)!

W naszej kuchni używane są produkty zawierające alergeny pokarmowe i

produkty powodujące nietolerancje pokarmowe, w tym produkty zawierające

„ŚLADOWE ILOŚCI ALERGENÓW” lub „MOGĄCE ZAWIERAĆ ALERGENY”

wymienione w tabeli poniżej:

Lp. Alergen wg rozporządzenia Produkty
1 ZBOŻA ZAWIERAJĄCE GLUTEN

mąka pszenna, płatki owsiane, kukurydziane, kasza manna, kuskus, kasza jęczmienna, makaron, bułka tarta, kawa inka, groszek ptysiowy, grzanki, biszkopty, pieczywo białe pszenne, żytnie, bułka pszenna, otręby, ciasta, kisiel, rodzynki

2 MLEKO mleko, masło, jogurt, ser, twaróg – ser biały, margaryna, śmietana, maślanka, kefir, kisiel, budyń, wędlina,
3 JAJA jaja, biszkopty, wypieki, ciastka, makaron jajeczny
4 RYBY ryby surowe – mrożone, przetworzone – konserwy rybne: tuńczyk w oleju, makrela w pomidorach i w oleju, łosoś w pomidorach i oleju
5 SOJA grzanki
6 SELER seler jako korzeń i łodyga, wędlina
7 GORCZYCA musztarda, wędlina, produkty mięsne, przyprawa Carry, mieszanki przypraw
8 NASIONA SEZAMU ziarno sezamowe, masło sezamowe, bułki, wypieki, płatki śniadaniowe, desery, rodzynki
9 SKORUPIAKI BRAK
10 ORZECHY krem orzechowy do smarowania pieczywa, bakalie, desery, wypieki, ciasta, wiórki kokosowe
11 DWUTLENEK SIARKI

owoce suszone – w szczególności te, które muszą zachować jasny kolor, np. morela

12 ŁUBINY BRAK
13 ORZESZKI ZIEMNE masło arachidowe, bakalie
14 MIĘCZAKI BRAK

Wykaz produktów jest aktualizowany na bieżąco.