DATA ŚNIADANIE PODWIECZOREK OBIAD

12.03.18

Poniedziałek

Bagietka z masłem, serem żółtym, papryka czerwona, kawa z mlekiem (1,2) Chleb z masłem, sucha krakowska, pomidor, herbata z miodem, banan (1,2) Żurek z jajkiem z białą kiełbaską, ryż w polewie jogurtowo truskawkowej, mięta (1,2,3,6)

13.03.18

Wtorek

Płatki owsiane  siemieniem na mleku, chleb graham z masłem, miodem, marchewka (1,2) Biszkopt, jogurt owocowy, herbata z miodem (1,2) Zupa neapolitańska, fasolka po bretońsku z kiełbaską, bułeczka, kompot (1,2,6)

14.03.18

Środa

Chleb słonecznikowy z masłem, parówka z szynki na gorąco, ketchup, kawa z mlekiem (1,2)

Chałka drożdżowa z masłem, herbata z miodem, jabłko (1,2,3)

Zupa pomidorowa, gulasz wołowy, ziemniaki, buraczki czerwone, mięta z cytryną (1,2,6)

15.03.18

Czwartek

Chleb graham z masłem, pasta z makreli wędzonej, kakao (1,2,3,4) Bagietka z masłem, polędwica sopocka, rzodkiewka, herbata z miodem, jabłko (1,2) Zupa krupnik, gołąbki w sosie pomidorowym, nap owocowy (1,2,6)

16.03.18

Piątek

Bagietka z masłem, twarożek ze śmietaną i cebulką, kakao (1,2,3,6)

chleb z masłem, szynka delikatesowa, sałata, herbata z miodem, banan (1,2)

Zupa szpinakowa z ryżem i jajkiem, filet z morszczuka, ziemniaki, kapusta kiszona z marchewka, nap owocowy (1,2,3,4,6)

19.03.18

Poniedziałek

Chleb z masłem, szynka od zawsze, pomidor, kakao (1,2)

Chleb z masłem, serem żółtym, ogórek konserwowy, herbata z miodem, jabłko (1,2)

Zupa ogórkowa, ryż zapiekany z jabłkami ze śmietaną i cynamonem, mięta z cytryną (1,2,3,6)

20.03.18

Wtorek

Płatki owsiane na mleku, chleb graham z masłem, powidła, marchewka (1,2)

Bagietka z masłem, kiełbasa szynkowa, papryka czerwona, herbata z miodem, jabłko (1,2)

Zupa kalafiorowa, makaron z sosem bolonesse, nap owocowy (1,2,6)

21.03.18

Środa

Chleb słonecznikowy z masłem, pasta z tuńczyka z jajkiem i majonezem, cebulką, kakao (1,2,4) Herbatnik, kisiel owocowy z musu brzoskwiniowego (1,2) Barszcz czerwony, łazanki z kiszonej kapusty z kiełbaską, mięta z cytryną (1,2,6)

22.03.18

Czwartek

Chleb graham z masłem, kiełbaska śląska, ketchup, kawa z mlekiem (1,2)

Ciasto drożdżowe z konfiturą truskawkową, herbata z miodem (1,2,3) Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka, ziemniak, kapusta czerwona z jabłkiem, kompot (1,2,6)

23.03.18

Piątek

Chleb z masłem, twarożek na słodko z wanilią, kakao (1,2) Chleb z masłem, pasztetem drobiowym, szczypiorkiem, herbata z sokiem, jabłko (1,2,3,6) Zupa ryżowa, filet z morszczuk zapiekany ze szpinakiem, ziemniaki nap owocowy (1,2,3,4,6)

Uwaga: ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Czysta woda do picia między posiłkami.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową.
Czysta woda do picia między posiłkami
Cyferkami zaznaczono alergeny pokarmowe -  legenda powyżej jadłospisu.

Drogi Rodzicu (Opiekunie)!

W naszej kuchni używane są produkty zawierające alergeny pokarmowe i

produkty powodujące nietolerancje pokarmowe, w tym produkty zawierające

„ŚLADOWE ILOŚCI ALERGENÓW” lub „MOGĄCE ZAWIERAĆ ALERGENY”

wymienione w tabeli poniżej:

Lp. Alergen wg rozporządzenia Produkty
1 ZBOŻA ZAWIERAJĄCE GLUTEN

mąka pszenna, płatki owsiane, kukurydziane, kasza manna, kuskus, kasza jęczmienna, makaron, bułka tarta, kawa inka, groszek ptysiowy, grzanki, biszkopty, pieczywo białe pszenne, żytnie, bułka pszenna, otręby, ciasta, kisiel, rodzynki

2 MLEKO mleko, masło, jogurt, ser, twaróg – ser biały, margaryna, śmietana, maślanka, kefir, kisiel, budyń, wędlina,
3 JAJA jaja, biszkopty, wypieki, ciastka, makaron jajeczny
4 RYBY ryby surowe – mrożone, przetworzone – konserwy rybne: tuńczyk w oleju, makrela w pomidorach i w oleju, łosoś w pomidorach i oleju
5 SOJA grzanki
6 SELER seler jako korzeń i łodyga, wędlina
7 GORCZYCA musztarda, wędlina, produkty mięsne, przyprawa Carry, mieszanki przypraw
8 NASIONA SEZAMU ziarno sezamowe, masło sezamowe, bułki, wypieki, płatki śniadaniowe, desery, rodzynki
9 SKORUPIAKI BRAK
10 ORZECHY krem orzechowy do smarowania pieczywa, bakalie, desery, wypieki, ciasta, wiórki kokosowe
11 DWUTLENEK SIARKI

owoce suszone – w szczególności te, które muszą zachować jasny kolor, np. morela

12 ŁUBINY BRAK
13 ORZESZKI ZIEMNE masło arachidowe, bakalie
14 MIĘCZAKI BRAK

Wykaz produktów jest aktualizowany na bieżąco.