Plan działania / Stałe wydarzenia/

Poznanie dzieci i ich środowiska rodzinnego:

• „Dni otwarte w przedszkolu” – rozmowy, zwiedzanie przedszkola przez rodziców i dzieci zapisujących się do przedszkola (III-IV).
  • „Z mamą czuję się bezpiecznie” – wspólny pobyt i zabawy z rodzicami i dziećmi, które nie mogą zaaklimatyzować się w przedszkolu (cały rok).
  • Praca indywidualna, przeprowadzanie wnikliwych obserwacji dzieci we wszystkich grupach wiekowych oraz diagnozy dzieci 6- letnich; informowanie rodziców o ich wynikach, przeprowadzanie rozmów w celu ujednolicenia oddziaływań wychowawczych (IX-X).
  • Rozmowy indywidualne, konsultacje odbywane z inicjatywy dyrektora, nauczycielek, rodziców (cały rok).

Pozyskiwanie rodziców do współdziałania:

• Systematyczne prowadzenie kącików grupowych; umieszczanie w nich piosenek i wierszy, których dzieci się uczą, jak też informacji o planowanych uroczystościach, wycieczkach (cały rok).
  • Eksponowanie prac plastyczno- technicznych dzieci wszystkich oddziałów na stałej wystawce dla rodziców (wg planu).
  • Uczestnictwo dzieci w wycieczkach krajoznawczych (wg planu):
    • poznanie różnych środowisk życia zwierząt, roślin,
    • zbieranie okazów przyrody, pamiątek,
    • uświadomienie potrzeby rekreacji poza środowiskiem wielkomiejskim.

Zainteresowanie rodziców uroczystościami przedszkolnymi i spotkaniami grupowymi:

• Zapraszanie rodziców na okolicznościowe uroczystości ogólno przedszkolne i grupowe (wg planu):
    • Pasowanie na starszaka,
    • Pasowanie na przedszkolaka.
    • Dzień pluszowego misia
    • Mikołajki – przygotowanie paczek oraz wspólna zabawa z Mikołajem,
    • Jasełka,
    • Bal karnawałowy,
    • Dzień Babci i Dziadka– spotkanie przy herbacie i słodkościach,
    • Powitanie wiosny
    • Dzień flagi
    • Święto Rodziny – festyn,
    • Dzień Dziecka,
    • Uroczyste pożegnanie „starszaków” odchodzących do szkoły, słodki poczęstunek, wręczenie niespodzianek dla dzieci, podziękowań dla rodziców oraz  wspólna zabawa.
  • Pomoc rodziców w organizacji uroczystości: szycie strojów, wykonywanie dekoracji (wg planu).
  • Organizowanie spotkań grupowych, zajęć otwartych dla rodziców, podczas których mogą obserwować swoje pociechy oraz ich poziom wiedzy i umiejętności zdobyty w przedszkolu (wg planu).
  • „ Aktualności Piętnastki” – wydawanie gazetki przedszkolnej dla rodziców i dzieci (wg planu).

Inne  wydarzenia w przedszkolu i poza nim:

• Audycje muzyczne dla dzieci odbywające się w przedszkolu (wg planu).
  • Spektakle teatralne – różne formy (wg planu).
  • Zajęcia rytmiczno – taneczne dla chętnych dzieci (wg planu).
  • Udział w konkursach (wg planu):
    • plastycznych,
    • teatralnych – Turniej Aktora z Przedszkola, Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych,
    • muzycznych – Festiwal Piosenki Przedszkolnej, Przegląd Piosenki Przedszkolnej,
    • sportowych – Olimpiada Sportowa dla Przedszkolaków.

Dzieci  osiągają sukcesy adekwatne do swoich możliwości rozwojowych. Zdobywają liczne wyróżnienia, nagrody w konkursach, festiwalach, turniejach, organizowanych przez środowisko lokalne.

Stoimy na straży praw dziecka. Pomagamy sobie i szanujemy się nawzajem.

Rodzice naszych pociech są wspaniali, życzliwi: niosą pomoc i radę w każdej sytuacji.