Bezpieczeństwo i wygoda

slogan image 4Posiadamy duże, nowoczesne i atrakcyjne sale, urządzone zgodnie z potrzebami dzieci w różnym wieku. Każda z sal posiada własną toaletę, do której dzieci mają nieograniczony dostęp. 

Zdrowie na talerzu

slogan image 5Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowywane są pyszne, domowe posiłki odpowiednio zbilansowane oraz uwzględniające potrzeby dietetyczne dzieci. 

Nauka przez zabawę

slogan image 1Stale rozszerzamy i bogacimy repertuar form i metod pracy z dziećmi dbajac o to aby przede wszystkim ucząc się dobrze się bawiły. 

Ubiór dziecka w Przedszkolu powinien być przede wszystkim wygodny, żeby pozwalał na swobodę podczas zabaw i zajęć. Odzież nie może krepować ruchów a jej zakładanie i zapinanie nie powinno sprawiać dziecku problemów. Najpraktyczniejsze są spódniczki lub spodnie na gumce. Rękawy powinny się dać łatwo podciągnąć. Ważne jest też aby pod bluzą czy sweterkiem znajdowała się bluzka z krótkim rękawem na wypadek gdyby dziecku było za ciepło. i odwrotnie - jeżeli dziecko przychodzi do sali w bluzeczce z krótkim rękawkiem należy zadbać aby w szatni zawsze znajdowało się coś cieplejszego.

Najwygodniejsze buty i kapcie to takie, które dziecko samo może założyć i ściągnąć czyli najlepiej aby były one z gumeczkami lub zapinane na rzepy. Dzieci bardzo chcą być samodzielne ale ich umiejętności samoobsługowe nie są jeszcze doskonałe. Odpowiednio dobrana odzież odgrywa szczególną role podczas wychodzenia na spacery.

Prosimy również aby w szafce dziecka zawsze znajdowało się ubranie na zmianę, na wypadek ubrudzenia czy oblania wodą. Prosimy również o zapasową bieliznę dla dzieci, szczególnie najmłodszych.

Zwracamy się z prośbą o dopasowanie ubioru do panującej aury. Jeżeli pogoda jest zmienna zawsze bezpieczniej jest zostawić w szafce sweterek lub kurtkę. Nauczycielki dopilnują aby dziecko ubrało się właściwie do panujących warunków. Zimą zachęcamy do pozostawiania w szatni odzieży dostosowanej do zabaw na śniegu np. kombinezonów. Dzięki temu również o tej porze roku będziemy mogli spędzić czas na spacerach i zabawach na dworze.

W naszym Przedszkolu dzieci uczą się samodzielności. Wzmacnia to ich pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Zawsze jednak mogą liczyć na pomoc jeżeli tylko jej potrzebują.