Bezpieczeństwo i wygoda

slogan image 4Posiadamy duże, nowoczesne i atrakcyjne sale, urządzone zgodnie z potrzebami dzieci w różnym wieku. Każda z sal posiada własną toaletę, do której dzieci mają nieograniczony dostęp. 

Zdrowie na talerzu

slogan image 5Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowywane są pyszne, domowe posiłki odpowiednio zbilansowane oraz uwzględniające potrzeby dietetyczne dzieci. 

Nauka przez zabawę

slogan image 1Stale rozszerzamy i bogacimy repertuar form i metod pracy z dziećmi dbajac o to aby przede wszystkim ucząc się dobrze się bawiły. 

W związku z pandemią Covid - 19 zasady przyprowadzania i odbierania dzieci zostały do odwołania uregulowane przez Procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Przedszkolu Miejskim nr 15 w Świdnicy w związku z Cvid-19, obowiązujące w roku szkolnym 2021/2022

 


Przedszkole przede wszystkim ma dobrze służyć naszym podopiecznym i sprawiać by czuli się tu komfortowo, jak najczęściej uśmiechali i wracali do nas z radością każdego dnia. W związku z tym dokładamy wszelkich starań aby codzienny pobyt dzieci w naszym Przedszkolu był przyjemny, ciekawy ale przede wszystkim bezpieczny.
Znajdą Państwo tutaj informacje na temat funkcjonowania Przedszkola, jak również kilka niezwykle istotnych zasad, których przestrzeganie pozwoli nam na spełnianie naszego zadania.


W naszym Przedszkolu bardzo dużą wagę przykłada się do tego, by każde dziecko czuło się w nim oczekiwane i było serdecznie powitane.

Niezwykle ważne jest aby przyprowadzając dziecko do przedszkola Rodzice - jeżeli jest to możliwe - poświęcili temu trochę uwagi i czasu. Jest to okazja do rozmowy na temat problemów dziecka, jego samopoczucia ale też podzielenia się przez dziecko swoimi radościami czy troskami. Niezwykle istotne ze względów bezpieczeństwa dzieci jest aby rodzic po przyprowadzeniu dziecka do Przedszkola upewnił się, ze dotarło ono do odpowiedniej sali pod opiekę nauczyciela. Należy poinformować pracownika Przedszkola o Tym, że Rodzic przyprowadza dziecko lub je odbiera.

Prosimy zawsze zamykać drzwi wejściowe!!

Ze względu na Rozkład Dnia w naszym Przedszkolu prosimy aby przyprowadzać dzieci do godziny 8.15. O tej godzinie podawane jest śniadanie. Po śniadaniu odbywają się różnego rodzaju zajęcia. Jeżeli z różnych względów zamierzają przyprowadzić Państwo dziecko później nie trzeba tego zgłaszać personelowi Przedszkola, prosimy jednak aby w takiej sytuacji dziecko zjadło śniadanie w domu.

Odebrać dziecko z przedszkola mogą jego rodzice lub prawni opiekunowie oraz osoby przez nich upoważnione. Upoważnienie następuje poprzez podanie danych osoby mającej odbierać dziecko wraz z nr jej dowodu osobistego oraz wskazaniem terminu obowiązywania upoważnienia (jednorazowo, na stałe, do końca semestru etc.). Nauczyciel wydający dziecko osobie "obcej" jest zobowiązany do wylegitymowania tej osoby oraz sprawdzenia czy została ona upoważniona.

Dzieci zakaźnie chore lub z gorączką pozostają w domu !!

Bardzo prosimy NIE PRZYPROWADZAĆ dzieci przeziębionych. Katar to także choroba. Proszę pamiętać o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia. Konsekwentne przestrzeganie tej zasady uchroni również Państwa dzieci przed ewentualną infekcja. Prosimy również o zgłaszanie nam wszystkich przypadków zachorowań dzieci na choroby zakaźne. Jeżeli dziecko przebywające w Przedszkolu źle się poczuje natychmiast powiadomimy o tym Rodzica.
Z tego względu niezwykle istotne jest systematyczne aktualizowanie nr telefonów, pod którymi możemy się z państwem skontaktować.

W nagłych przypadkach Przedszkole zapewnia natychmiastową pomoc przedmedyczną. Nauczyciel wzywa pogotowie i powiadamia rodziców lub prawnych opiekunów. Przedszkole nie zatrudnia lekarza a leczenie i udzielenie pomocy lekarskiej odbywa sie w obecności rodzica. W przedszkolu nie wykonuje się jakichkolwiek zabiegów lekarskich ani podawania farmaceutyków.

Okres przebywania dziecka w przedszkolu, a co za tym idzie w społeczności skupionej w jednym budynku, sprzyja występowaniu chorób zakaźnych (chorób wieku dziecięcego). Posyłając dziecko do przedszkola, bez względu na jego wiek, muszą się Państwo liczyć z częstszymi problemami zdrowotnymi, poprzez które jednak Państwa dziecko nabywa pamięć immunologiczną pozwalającą później radzić sobie z wieloma infekcjami.

Kwestie przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola oraz ich pobytu w placówce reguluje przyjęta procedura, z którą możecie Państwo zapoznać się TUTAJ