Polecam ćwiczenia logopedyczne, które pomogą wywołać głoskę R. Następnie przechodzimy do kolejnego zestawu zadań. Opis i instrukcja w pliku.1

1 Ćwiczenia pochodzą ze strony:https://logopeda.org.pl/resources/pliki/56_terapia_rotacyzmu_nie_musi_byc_nudna.pdf

Zachęcam wszystkie dzieci do zabawy słuchowej! W następnej kolejności wykonaj zadanie do którego będą potrzebne nożyczki. Na koniec spróbuj narysować kotka według instrukcji. Powodzenia!

Zachęcam do skorzystania z ćwiczeń: WIEŚ. Wierszyk do kilkukrotnego powtarzania: SZOPY. Za każdym powtórzeniem wersu dziecko odciska palec na karcie zamieszczonej w ćwiczeniach pod tytułem wieś. Udanej zabawy!

Na początek zapraszam do pobawienia się w zgadywankę słuchową. Następnie przejdźmy do tajemniczego lasu w którym ukrywają się sowy.

obrazek 1

obrazek 2

obrazek 3

obrazek 4

obrazek 5

obrazek 6

obrazek 7

obrazek 8

Na każdej karcie jest opis zadania. Udanej zabawy !

Dzień dobry! Bardzo serdecznie zachęcam do wykonania prosytych ćwiczeń oddechowych z Elzą. Po rozgrzewce możemy przejść do ćwiczeń z wężem Syk-sykiem. Na koniec ćwiczenie doskonalące motorykę małą i poprawne wypowiadanie. Każdą kropelkę kolorujemy według kodu i staramy się poprawnie wypowiedzieć sylabę zapisaną w kropli. Podlej wszystkie kwiatki. Udanej zabawy !