23 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia." Klawy do zabawy , zwyczajny , z wystawy Pogodny i wesoły , niesforny mały miś Radosny i kochany , maluchom , oddany Odważny i wesoły , nieduży śmieszny miś".
20 lisopada odbyło się pasowanie naszych maluszków z pierwszej grupy. Było to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców:) Jak myślicie kto się bardziej stresował? Oczywiście Pani:) Bo nasze maluszki były bardzo dzielne. Dlatego też cała grupa oficjalnie została przyjęta do grona przedszkolaków.

Adaptacja dziecka w przedszkolu jest okresem trudnym dla dziecka jak i jego bliskich. Podczas tego okresu bardzo dużo zależy od samych rodziców i ich postawy. Niewiele jest dzieci, które nie płaczą. Płacz przeciętnie trwa ok 2 tygodni z malejącym natężeniem. Bywa że dzieci które wcześniej nie płakały, później zaczynają płakać.

Dlatego też aby ułatwić dziecku pierwsze dni w przedszkolu należy:

- opowiadać jak wygląda dzień w przedszkolu, powstrzymując się od ocen typu: będzie super, świetnie, cudownie;

- pobawić się z dzieckiem w przedszkole w domu z misiami, pamiętając że po misia zawsze przychodzi mama lub tato;

- zapewnić, że zawsze będzie odebrane;

- zostawiać dziecko pod opieką innych osób (babci, cioci, opiekunki), przyzwyczajając tym samym do rozstania;

- podczas pierwszych dni, nie zostawiać dziecka do końca pracy przedszkola;

- przyprowadzać powinna osoba, która lepiej sobie poradzi psychicznie, bez histerii i łez;

- rozstanie powinno wyglądać tak jak rozstanie w innych sytuacjach (u babci, cioci, opiekunki); nie wracać, nie płakać, nie przytulać inaczej, niż dotychczas;

- zostawić z dzieckiem ulubioną zabawkę tak aby poczuło się bezpiecznie;

- nie określać godziny przyjścia tylko wydarzenie po którym to nastąpi np. śniadanie, obiad;

- po powrocie do domu, poświęcić dziecku dużo czasu aby zrekompensować mu rozstanie;

- pamiętać, że na początku, nie jest ważne aby jadło lub się bawiło. To ciężki okres i najważniejsze aby przyzwyczaiło się do rozstania z domem;

- zaufać nauczycielkom w przedszkolu, one mają większe doświadczenie w tym zakresie.

9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki w odświętnych strojach zebrały się by dumnie i z powagą odśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". W ramach projektu "Historia w kolorach" każda grupa miała okazję zaprezentować wiersz lub taniec patriotyczny. Przybliżone zostały również symbole narodowe za sprawą filmu edukacyjnego "Polskie Symbole Narodowe". Jednak aby sprawdzić zdobytą wiedzę o Polsce, nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie brali udział.

Witamy serdecznie w nowym roku przedszkolnym, informacje dotyczące organizacji zajęć oraz wyprawki, podane zostaną podczas zebrania w 5.09.2018 r. o godzinie 15.30.