13.05.2024 r. dzieci z grupy V wzięły udział w XXXII FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ. Organizatorem Festiwalu był Świdnicki Ośrodek Kultury. Celem konkursu była prezentacja umiejętności i dorobku artystycznego dziecięcych wykonawców ze świdnickich placówek przedszkolnych; umożliwienie dzieciom twórczej konfrontacji. Naszą grupę rezentowały: Sara K., Alicja W. w piosence "ZOSTAŃ MOJĄ PRZYJACIÓŁKĄ"  oraz Kinga Ch., Hanna W. w piosence  "NA MAJÓWKĘ". Za swój występ artystki otrzymały gromkie brawa. Dziewczynki w nagrodę odebrały dyplomy i książki.  Wykonywane piosenki dostarczyły radości dzieciom, przekazały wartości inspirując je do refleksji nad różnymi tematami i wzmacniając ich umiejętności wyrażania emocji poprzez muzykę. Jury 32 Festiwalu Piosenki Przedszkolnej wyraziły serdeczne podziękowanie za wspaniałe przygotowanie dzieci do tegorocznego Festiwalu. Podkreśliły kreatywność wykonawców, która przejawiała się nie tylko w kostiumach, ale także w ciekawej choreografii. To nie tylko sprawiło, że występy były wyjątkowe, ale równiez stanowiły doskonałą lekcje do współpracy zespołowej dla uczestników. Nasze uczestniczki zakwalifikowały się do GALI PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ  i 27.05.2024r.   ponowie wystąpią na deskach naszego Teatru.