Bezpieczeństwo i wygoda

slogan image 4Posiadamy duże, nowoczesne i atrakcyjne sale, urządzone zgodnie z potrzebami dzieci w różnym wieku. Każda z sal posiada własną toaletę, do której dzieci mają nieograniczony dostęp. 

Zdrowie na talerzu

slogan image 5Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowywane są pyszne, domowe posiłki odpowiednio zbilansowane oraz uwzględniające potrzeby dietetyczne dzieci. 

Nauka przez zabawę

slogan image 1Stale rozszerzamy i bogacimy repertuar form i metod pracy z dziećmi dbajac o to aby przede wszystkim ucząc się dobrze się bawiły. 

 

     28.06.2024r. zaraz po śniadaniu "Panterki" wybrały się na spacer, aby obejrzeć miejsca gdzie wcześniej był zamek świdnicki a obok mury średniowieczne. Nastepnie dzieci przeszły  miejscami, gdzie dawniej były: Brama Strzegomska, Brama Kapturowa, Brama Piotrowa. Kolejnym punktem historycznego spaceru był Plac Pokoju. Starszaki sprawnie policzyły ilość drzwi w Kościele Pokoju( a jest ich aż 27), dowiedziały się ile okien jest w budynku, oraz z czego zbudowany został Kościół Pokoju, obejrzały dzwonnicę. W drodze do Rynku zobaczyły miejsca, w którym na ulicy Kościelnej i Bohaterów Getta były studnie. W Rynku obejrzały kilka kamienic, o których z zaciekawieniem wysłuchały  historycznych ciekawostek:

- nr 14, w której to kapral z oddziału dragonów wjechał po schodach, konno na pierwsze piętro do izby burmistrza; 

- nr 15, w której gościł król Czech Fryderyk I Habsburg;

- nr 19, gdzie była łaźnia;

- Zaułek świętokrzyski;

- nr 25 - " Kamienica Królewska" rodu von Hochbergów;

- wysłuchały legendy o "Rajcy i kawce".

Następnie zwiedzyły Muzeum Dawnego Kupiectwa. Zobaczyły między innymi: jak wyglądała dawna apteka, karczma, obejrzały różne rodzaje wag i miar.  Następnie obok średniowiecznych kramów, przeszły schodami na pierwsze piętro aby podziwiać salon z XVIII - XIX wieku -  zwłaszcza przepiękny, stylowy piec kaflowy. W Sali Rajców z zaciekawieniem oglądały makietę średniowiecznej Świdnicy, drzwi prowadzące do skarbca a także mauzoleum Piastów świdnickich z płytami przestawiającymi Bolka I i Bolka II. Po takiej dawce wiedzy historycznej "Panterki" z chęcią poszły na lody do pobliskiej lodziarni.

.