Dnia 08. 01.2024 r.dzieci z grupy V wzięły udział w XXXI ŚWIDNICKIM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH w miejskim teatrze. Łącznie zaprezentowało się 25 zespołów kolędniczych ze Świdnicy oraz powiatów  - świdnickiego i wałbrzyskiego. Wśród nich przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, a także seniorzy. Występy w tym roku oceniało jury w składzie - Kazimiera Momot, inicjatorka i pomysłodawczyni przeglądu, Aleksandra Kulak, świdnicka polonistka oraz Tadeusz Szarwaryn, nauczyciel , muzyk, kompozytor. Celem tej akcji jest ocalenie od zapomnienia coraz rzadziej praktykowanych obyczajów, tradycyjnych kolęd oraz ludowych zabaw, które są nieodłącznym elementem polskiego folkloru. Na teatralnej scenie nasi artyści przedstawiły barwne jasełka pt.: "Opowieść wigilijna", w której występowały: pastuszkowie, królowie, aniołki, rodzina, dzieci, zwierzątka oraz Józef i Maryja.

.