28.03.2024r. odbył się 20 jubileuszowy konkurs czytelniczy "Dzień dobry Pani Mario" organizowanym przez: Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy oraz Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 "Słoneczko" w Świdnicy.

Tematem konkursu  była znajomość książki Marii Konopnickiej pt. "Na jagody", wydanie z 1988 roku., jak również znajomość ilustracji znajdujących sie w książce. Konkurs przeznaczony był dla dzieci 5, 6 - letnich uczęszczających do świdnickich przedszkoli. Pierwszy etap odbył się w poszczególnych placówkach przedszkolnych. Drugi etap - finał konkursu odbył sie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy przy ulicy Franciszkańskiej 18.

Drugi etap konkursu składał się z trzech rund:

I RUNDA:

Dzieci odpowiadały na pytanie z tekstu książki Marii Konopnickiej "Na jagody".

II RUNDA:

Dzieci odpowiadały na pytanie dotyczące ilustracji pochodzącej z książki Marii Konopnickiej "Na jagody" wydanej w 1988  roku.

III RUNDA:

Dzieci wykonały zadanie plastyczne związane z utworem Marii Konopnickiej "Na jagody".

Celem konkursu było: przybliżenie treści utworu Marii Konopnickiej "Na jagody" oraz uświadomienie uczestnikom jak ważną rolę pełni ilustrator a tym samym ilustracja w książkach dla dzieci; zachęcanie dzieci do współnlej zabwy; rozwijanie zainteresowań plastycznych; rozwijanie wrażliwości estetycznej młodych twórców.

Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy V: Kinga Ch., Alicja W., Hanna W. Dziewczynki były świetnie przygotowane, odpowiedziały prawidłowo na wszystkie zadane pytania, wykonały wspaniałą prace plastyczną, otrzymały maksymalną ilość punktów. Uzyskały pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymały dyplom, koszulkę oraz książki.